Vieser sai Design From Finlandi märgise

Vieseri disainpõrandatrappidele anti Design From Finlandi märgis. Soome disaini tähistav kaubamärk tähendab palju ettevõttele, mis keskendub kõrgele kvaliteedile ja vastutustundlikkusele.

„Märgis Design from Finland näitab, et toode või teenus on kujundatud Soomes professionaalselt, vastutustundlikult ja kasutajakeskselt. Design from Finlandi märgisega ettevõtted asuvad Soomes ja on avatud oma tootmisahela struktuuri ja tootjariigi suhtes.“ (Soome Tööliit)

Soome pereettevõte

Vieser on Soome pereettevõte, mis on keskendunud põrandatrappide tootmisele ja müügile ning mille juured on pärit Pohjanmaa erialaoskustest. Ettevõtte asutaja Erkki Jyllilä käivitas ettevõtte 1973. aastal Kauhajokis, et lahendada tollal väga igapäevane praktiline probleem: kuidas saada vett kindlamini ja ohutult vannitoast välja, ühtlasi säästes kulusid, ning kvaliteetsema ja lihtsamini paigaldatava tootega kui malmist eelkäijad. Teekond algas tol ajal haruldase plastitehnoloogia ja valuvormidega seotud oskusteabe kogumisega ning lisaväärtuse lubadus realiseeriti Vieseri sanitaartehnikatööstuse originaalsetes ja funktsionaalselt teedrajavates toodetes. Tootmine algas tookord Kauhajokis ja ka tänapäeval toodetakse kõik Vieseri tooted endiselt Soomes.

Vieseri tooted on saavutanud tugeva positsiooni nii Soomes kui ka mujal Põhjamaades ja Balti riikides ning neid on paigaldatud juba seitsmesse miljonisse vannituppa. Tänapäeval nähakse kvaliteetset tootedisaini üha enam koduomanikke inspireeriva esteetikana, kuid selle aluseks on alati mõni hästi toimiv toode.
Vieserile on varem omistatud ka võtmelipu märk, mis näitab, et toode on toodetud Soomes ja see annab Soomes inimestele tööd.

Disainil on oluline osa Vieseri argipäevast. Alguses keskendusime põrandatrapi täiuslikuks kujundamisele. Täna on meie põrandatrappide kaante disain osaks kodukujundusest. Seetõttu on eriti tore, et märgis Design From Finland on antud just Vieseri disainpõrandatrappidele.

„Kuna tegime hüppe disainimaailma poole, tugevdasime ka oma teadmisi. Leidsime partnerid, kelle disaininägemus inspireerib meid sisustama. Uued stiilid ja nende kujunduskeel kestavad ajast aega – ka materjalid on valitud vastutustundlikult. Oleme teinud tihedat koostööd Saku Sysiöga (Aivan Design) ning Arni Aromaa ja JP Voutilaineniga (Pentagon Design). Koos nendega lõime oma disainkaaned, mis on turul tõeliselt ja julgelt värske alternatiiv,“ räägib Vieseri tegevjuht Annika Jyllilä-Vertigans.

Vieser on osa Paree Groupi kontsernist, mille esimene osa asutati juba 1973. aastal. Paree Groupi käive on umbes 70 miljonit eurot (2020. aastal). Ettevõte annab tööd enam kui 450 töötajale.

Pildid tasuta avaldamiseks: Meedia | Vieser