Korduma kippuvad küsimused

Kas kaane mudelit Vieser Line / Dot / Square saab tootel tagantjärgi vahetada?

Olenevalt kaane pikkusest ja kujust saab kõik tootepere kaanevariandid tagantjärgi vahetada Vieser Line’i / Doti / Square’i toodete vastu.


Kas kõrgendusrõnga valge tugirõnga võib jätta paigaldamata?

Kõrgendusrõnga tugirõngast ei tohi jätta paigaldamata.
Valgel tugirõngal on kõrgendusrõnga puhul kaks kasutusotstarvet:

 1. Tugirõngas hoiab põrandatrapi ja kõrgendusrõnga vahelise liitmiku tihedana.
 2. Säilitab kõrgendusrõnga ümmarguse kuju kogu selle kasutusaja jooksul.
  Kõrgendusrõngad kuuluvad riikliku tüübikinnituse reguleerimisalasse ja nende veekindlust on testitud tüübikinnituskatsetes: „Põrandatrapi ja selle kõrgendusrõnga ühendus peab olema tihe veesurvele 0–10 kilopaskalit.“
  Tüübikinnitusega kõrgendusrõnga mehaaniline tugevus peab olema järgmine: „Kõrgendusrõngaga varustatud põrandatrapi ühenduskoht kõrgendusrõngaga peab taluma vähemalt saja njuutonmeetri suurust paindemomenti, et liitekoht püsiks veekindel.“

Kas kõrgete kõrgendusrõngaste jaoks on olemas betoonivalu kaitse, mis takistaks betooni sattumist valuprotsessi ajal põrandatrappi?

Kõrgete kõrgendusrõngaste lisatarvikuna on saadaval betoonivalu kaitsekomplekt Vieseri tootenumbriga 52703
Vieser One’i betoonivalu kaitsekomplekt sisaldab betoonivalu kaitset, kiilrõngast ja hüdroisolatsiooni lõikamist lihtsustavat tööriista.
Vieser One’i betoonivalu kaitsekaane konstruktsioon muudab põrandakallete tegemise lihtsamaks, sest betoonivalu kaitse juhib vee trapi suunas.
Vieser One’i betoonivalu kaitsekomplekti kuuluva tööriista abil saab hüdroisolatsiooni põrandatrapi või kõrgendusrõngaga ühendamisel hõlpsasti õigesse mõõtu lõigata.
Vieser One’i betoonivalu kaitsekomplekti kuuluva kiilrõnga abil saab hüdroisolatsiooni hõlpsasti ühendada põrandatrapi või kõrgendusrõngaga.


Kas kraanikausi spetsiaalse vesiluku tohib paigaldada roostevabast terasest kraanikausile?

Ei tohi. Roostevabast terasest kraanikausi materjal on sageli liiga õhuke, mistõttu ei saa spetsiaalset vesilukku tihedalt kraanikausi põhja külge kinnitada.


Kas põrandatrapi ja hüdroisolatsiooni erinevad osad tuleb tüübikatse abil kokkusobivaks tunnistada?

RIL107-2022 Hoonete hüdro- ja niiskusisolatsiooni juhendis on alljärgnevad juhised:
„Põrandatrapi ja hüdroisolatsiooni erinevad osad tuleb tüübikatse abil kokkusobivaks tunnistada. On soovitatav kasutada selliseid trapitüüpe, mille tihendiosad tarnitakse valmiskujul.“


Kas vanale Vieseri antivaakumklapile on saada varuosi, näiteks ventiilitihendit või rõngastihendit?

Kahjuks ei ole neid varuosi enam saada. Toode kõrvaldati kasutuselt 2013. aastal. Soovitame selle asendada antivaakumklapiga Vieser One (LVI 4162820).


Kas Vieser Line’i plaaditav kaas laseb plaadivuukidesse tunginud veel pääseda plaadi ja roostevabast terasest kaane vahele?

Vieser Line’i plaaditava kaane neljas nurgas on augud vee ärajuhtimiseks, et vesi ei jääks nende kahe pinna vahele.


Kas Vieser Line’i tootel on tüübikinnitus ja kas Vieser Line’i toodet on katsetatud vedelana pealekantava niiske ruumi hüdroisolatsiooniga?

Ühilduvus kõigi Vieser One’i trappidega võimaldab kasutada kas vertikaalset trappi, horisontaalset trappi või kuiva trappi, mis tagab kiire ja hõlpsa paigaldamise

Põrandatrapi veekindlust ja funktsionaalsust on kontrollitud testides vastavalt EN 1253-2 standardile, millel põhineb ka Vieser One’i põrandatrapi tüübikinnitus.

Vieser One’i põrandatrappide ja vedelana pealekantavate hüdroisolatsioonimasside ühilduvust ja veekindlust on kontrollitud testides vastavalt standardile EN 1253-1, millel põhinevad ka Vieseri tootesertifikaadid.


Kas Vieseri hüdroisolatsiooniääriku kasutamise korral Vieseri põrandatrapis tuleb ääriku avatud osa trapikaane raami ja trapi kiilrõnga vahelt mördiga katta?

Kui paigaldate plaatimise käigus Vieseri põrandatrapi kaane kas plastraamiga või reguleeritava roostevabast terasest raamiga, siis pole see vajalik. Kaane raam tuleb paigaldada nii, et hüdroisolatsiooniäärik jääb peitu ja nähtav hüdroisolatsioon on kaitstud mehaanilise koormuse eest


Kuhu põrandatrapp paigutatakse? Milline on niiske ruumi sobiv põrandakalle?

RIL107-2022 Hoonete hüdro- ja niiskusisolatsiooni juhendis on alljärgnevad juhised: Põrandatrapp paigutatakse reeglina niiske ruumi kõige suurema veekoormusega piirkonda. Trapp on soovitatav paigutada nii, et kaevukaas oleks igast küljest vähemalt 500 mm kaugusel valmis seinapinnast. Soovitatavast suurusest võib kõrvale kalduda, nt kui massiivsed seinad eraldavad dušisüvendi; sel juhul on seintega piiratud põrandapind nii väike, et normatiivseid mõõtmeid ei ole võimalik täita. Lisaks tuleb normväärtustest kõrvale kalduda seina kõrvale paigaldatavate seinaäärsete põrandatrappide kasutamisel.
Niiskes ruumis märgitakse üles nõutavad põrandakalded:
Põrandakalle peab olema vähemalt 1:100; põrandatrapi kõrval (u 0,5 m kaugusel) on soovitatav kalle 1:50 (ehk põranda kõrgus muutub ühe meetri jooksul kaks sentimeetrit). Veevarustusseadmed ja põrandatrapid paigutatakse nii, et vesi ei voolaks niiske ruumi põrandalt teistesse ruumidesse.


Kuhu tohib antivaakumklapi paigaldada?

Ventileerimata üksikute kanalisatsioonipunktide drenaažis võib kanalisatsioonis oleva vaakumi eemaldamiseks kasutada kvaliteedikontrolli läbinud ja kontrollitud antivaakumklappi. Antivaakumklapp paigaldatakse nii, et see paikneb kõigi teenindatavate kanalisatsioonipunktide lõikes ülalpool kõige kõrgemast võimalikust veepinnast. Antivaakumklapp paigutatakse ruumi, kus see ei külmu ega tekita müra, lõhna ega muud sarnast kahju ning kus seda on lihtne hooldada või vahetada.


Kui kõrgele võib Vieser One’i põrandatrapi valutugede abil paigaldada?

Vieser One’i trappide komplekti kuuluva tugijala maksimaalne paigalduskõrgus on 280 mm.
Saadaval on ka varuosakomplekt, mille abil saab põrandatrapi kuni 345 mm võrra kõrgemale paigutada.


Kui palju ruumi vajab Vieser Doti ja Square’i toode?

Vieser Doti toodete juurde kuulub valuvorm, mis loob Vieser Doti kaanele ja rennile ruumi ning mille mõõtmed on:
Vieser Doti valuvorm = Ø630 mm
Vieser Square’i toodete juurde kuulub valuvorm, mis loob Vieser Square’i kaanele ja rennile ruumi ning mille mõõtmed on:
Vieser Square’i valuvorm = 630 × 630 mm


Kui palju ruumi vajab Vieser Line’i piklik põrandatrapp?

Vieser Line’i toodete juurde kuulub valuvorm, mis loob ruumi kaanele ja rennile ning mille mõõtmed on:

Vieser Line’i 700 mm valuvorm = pikkus: 720 mm, laius: 230 mm
Vieser Line’i 800 mm valuvorm = pikkus: 820 mm, laius: 230 mm
Vieser Line’i 900 mm valuvorm = pikkus: 920 mm, laius: 230 mm
Vieser Line’i 1000 mm valuvorm = pikkus: 1020 mm, laius: 230 mm


Kui palju tõstavad Vieser Line’i, Doti ja Square’i valuvormid põrandatrappi?

Vieser Line’i’, Doti ja Square’i valuvormid tõstavad põrandatrappi 21 mm (21 mm arvutatakse töötlemata põranda pinnast, millele lisatakse hüdroisolatsioon).


Kui renoveerimise käigus ühendatakse hüdroisolatsioon põrandatrapiga, kas tuleb välja vahetada põrandatrapi huultihend ja kiilurõngas?

Soovitame välja vahetada põrandatrapi /kõrgendusrõnga valge kiilrõnga ja halli huultihendi, kui renoveerimisolukorras ühendatakse uus hüdroisolatsioon olemasoleva põrandatrapiga/kõrgendusrõngaga.
(Varuosakomplekt põrandatrapile ja kõrgetele kõrgendusrõngastele: Vieseri kiilrõngas ja hall huultihend 1–2 mm paksuste hüdroisolatsioonikihtide jaoks
NB! Madalatel kõrgendusrõngastel 12 mm ja 18 mm kasutatakse halli kiilrõngast ja valget huultihendit
(Varuosakomplekt: Vieseri madala kõrgendusrõnga kiilrõngas ja tihend)


Kui suurt rõhku talub Vieser One’i antivaakumklapp õhutiheduse suhtes?

Vieser One’i antivaakumklapp talub rõhku 500 Pa.


Kuidas paigaldatakse Vieser Line’i / Doti / Square’i renni?

Renn paigaldatakse trapi peale. Must seaderõngas pööratakse põrandajaotusest olenevalt soovitud asendisse. Renni ülaserv peab olema põrandplaatidega samas tasapinnas. Renni kõrgust saab reguleerida selle alla paigaldatava kinnitusmördi abil vastavalt põrandaplaadi paksusele.


Kuidas paigutatakse Vieser Line’i toode seina äärde?

Kui Vieser Line’i toode tuleb paigutada seina äärde, peab Vieser Line’i valuvorm olema täielikult kinnitatud seina viimistlemata pinnale.
Vieser Line’i valuvorm on 25 mm pikem ja 33 mm laiem kui Vieser Line’i roostevabast terasest renn. Plaatimistööde hõlbustamiseks saab Vieser Line’i renni liigutada põrandatrapist max 15 mm külgsuunas valuvormi poolt moodustatud ruumis.


Kuidas remonditakse põrandatrapi hüdroisolatsiooni?

RIL107-2022 Hoonete hüdro- ja niiskusisolatsiooni juhendis on alljärgnevad juhised: Alla 10 aasta vanust, vedelana pealekantud niiskete ruumide hüdroisolatsiooni saab uuendada osalise remondi käigus, näiteks seoses üksikute plaatide parandamisega või siis, kui remonditakse põrandatrapi ja hüdroisolatsiooni ühenduskohta. Eeldatakse, et mujal paiknev hüdroisolatsioon vastab kehtivatele nõuetele. Remondi käigus tuleb erilist tähelepanu pöörata uue ja vana hüdroisolatsiooni ühendamisele. Uut hüdroisolatsiooni pikendatakse vähemalt 30 mm üle vana hüdroisolatsiooni. Sellega seoses lihvitakse vana hüdroisolatsiooni pind nii, et allpool paiknev kinnitusmört muutuks nähtavaks. Täpsemad remondijuhendid plaatkatte ja alloleva hüdroisolatsiooni parandamise kohta saate hüdroisolatsiooni tootjalt.


Kuidas toimib põrandatrapi spetsiaalne vesilukk?

Spetsiaalne vesilukk kaitseb tõhusalt põrandatrappi kuivamise ja sellest tingitud lõhnaprobleemide eest. Spetsiaalsel vesilukul on plastist vedruga klapp, mis avaneb voolu toimel ja sulgub voolu lakkamisel. Toote saab tagantjärele paigaldada kõikidele külgliitmikuga Vieseri ja Vieser One’i põrandatrappidele. Vieser One’i vesiluku tunneb ära musta tõstekäepideme järgi ja Vieseri vesiluku musta „sõrmepideme“ järgi. Soovitame spetsiaalset vesilukku kasutada ruumides, kus põrandatrapi kasutamine on minimaalne või ajutine, nt tehnilised ruumid, majapidamisruumid, suvilad. Ainsad põrandatrapid, mille jaoks spetsiaalne vesilukk ei sobi, on madalad horisontaalsed trapid, vertikaalne trapp DN 50 ja eriti madalad trapid.


Kuidas toimib pudelvesilukk koos pesumasina lehtriga?

Toode sobib pesumasina äravoolu jaoks otse kanalisatsioonitoruga ühendamiseks. Pesumasina äravooluvoolik ühendatakse lehtrisse.


Kuidas toimib vanni kanalisatsioon?

Vanni alla paigaldatakse põrandatrapp, millega ühendatakse vanni äravoolutoru. Vannis peab sel juhul olema hooldusluuk, mille kaudu saab põrandatrappi hooldada.
Teine võimalus vanni tühjendamiseks on paigaldada vanni alla kuiv kaev ja juhtida vesi sellest põrandatrapi külgliitmikku.


Kuidas toimib Vieseri reguleeritav terasraam?

Reguleeritav raam on ette nähtud plaatimistööde lihtsustamiseks. Raami saab reguleerida põrandatrapist 15 mm külgsuunas. Raam ja raamikrae on ekstsentrilised, mis suurendab reguleerimisvaru. Summaarne seadistusvahemik on reguleerimise ja pööramise teel 30 mm.


Kuidas ühendatakse Vieseri põrandatrapp malmist kanalisatsioonitorudega?

Ühenduskraega, mis on ette nähtud malmist ja plastist kanalisatsioonitorude ühendamiseks.
DN70 (malmist kanalisatsioonitoru) -> DN75 (plastist kanalisatsioonitoru)
DN50 (malmist kanalisatsioonitoru) -> DN50 (plastist kanalisatsioonitoru)


Miks hüppavad põrandatrapi vesilukud põrandatrapist välja?

Kas vesilukk on paigaldatud põrandatrappi õigesti?
Kas põrandatrapi vesiluku rõngastihend on vesilukus õigesti oma kohal?
Kas kanalisatsioonivõrgus on mingil põhjusel ülerõhk, mistõttu vesilukud ei püsi oma kohal?
Reoveesüsteemis olevate ülerõhkude (0–400 Pa) 0–0,4 kPa juures peab põrandatrapp olema vastavalt olulistele tehnilistele nõuetele õhutihe –> Vieseri põrandatrappe on katsetatud tüübikinnituskatsetega.


Miks põrandatrapp haiseb?

Ebameeldiv lõhn võib olla tingitud mitmest põhjusest.
Kontrollige eelkõige alljärgnevaid asju:

 1. Kas põrandatrapi vesilukk on korralikult oma kohal?
 2. Kas põrandatrapi vesiluku rõngastihend on terve/korras?
 3. Kas lõhn on pidev või tekib see vaid pärast kasutamist?
 4. Kas lõhn seostub just põrandatrapiga? Kui kraanikausi äravool juhitakse põrandatrappi, kas on võimalik, et põrandatrapi lõhn tuleneb kraanikausi vesilukust? Kui on olukord, kus kasutatakse kaht vesilukku: kraanikausi vesilukk ja trapi vesilukk. On võimalik, et pudelvesiluku torusse võis jääda mustust, mis tekitab lõhna. Vee laskmisel lõhn kaob.)
 5. Kas põrandatrapi veeruumis on vesi? Kui veeruumist voolab vesi ära, on väga tõenäoline, et tuulutuskanalisatsioon on umbes. (Kanalisatsiooniga seadmete kasutamisel tekib alarõhk ja kui tuulutuskanalisatsioon on ummistunud, võetakse asendusõhku sealt, kust seda on kõige lihtsam kätte saada ehk sageli põrandatrapist).
 6. Kas põrandatrappi juhitakse muid kanalisatsioonipunkte? Kas kanalisatsioonitorud on pildil näidatud ja kas need on sirged ja pole painutatud? (Läbipaindunud kanalisatsioonitoru kogub mustust ja hakkab aja jooksul läbi kuiva kaevu või põrandatrapi haisema).
 7. Milliseid pesuaineid objektil kasutatakse?
 8. Milline on ventilatsioon? Milline on ruumi alarõhk?

Miks Vieser Line’i / Doti / Square’i valuvormi poolt moodustatav ruum on roostevabast terasest renni ruumist suurem?

Vieser Doti ja Square’i valuvorm on 34 mm suurem kui Vieser Doti ja Square’i roostevabast terasest renn. Vieser Doti ja Square’i roostevabast terasest rennil on reguleeritav must seaderõngas, mis võimaldab roostevabast terasest raami nihutada 15 mm põrandatrapist eemale valuvormi tekitatud ruumis (Vieseri Square’i ja Doti roostevabast terasest renni ja valuvormi tekitatud ruum täidetakse plaatimise etapil renoveerimismördiga).
Vieser Line’i valuvorm on 25 mm pikem ja 33 mm laiem kui Vieser Line’i roostevabast terasest renn. Vieser Line’i roostevabast terasest rennil on reguleeritav must seaderõngas, mis võimaldab roostevabast terasest raami nihutada 15 mm põrandatrapist eemale valuvormi tekitatud ruumis (Vieser Line’i roostevabast terasest renni ja valuvormi tekitatud ruum täidetakse plaatimise etapil renoveerimismördiga).


Milleks on ette nähtud Vieseri betoonivalu kõrgendusrõngas?

Vieseri betoonivalu kõrgendusrõngas on ette nähtud ümmarguse kaane raamiks plaat- ja valupõrandas.
Betoonivalu kõrgendusrõngas on ette nähtud paigaldamiseks ainult hüdroisolatsiooni peale ja sellega sobivad kokku kõik Vieseri põrandatrappide kaaned.


Milleks on ette nähtud Vieseri betoonivalu kõrgendusrõngas?

Vieseri betoonivalu kõrgendusrõngas on ette nähtud ümmarguse kaane raamiks plaat- ja valupõrandas.
Betoonivalu kõrgendusrõngas on ette nähtud ainult hüdroisolatsiooni peale ja see sobib kõikidele Vieseri põrandatrappidele.


Millise suurusega toru saab ühendada Vieser One’i põrandatrappides olevate külgliitmikega?

Külgliitmiku jaoks sobib sinise adapterühendusega toru suurusega DN32.
Külgliitmiku jaoks sobib ilma sinise adapterühenduseta muhviga toru suurusega DN40.

NB! Külgliitmikule ei tohi peale kanda libisemist soodustavaid aineid.


Millised on Vieseri RST-kaante suurused?

197 × 197 kaaned: Kaane mõõtmed on ilma raamita 190 × 190 mm, kuid koos raamiga 197 × 197 mm

160 × 160 kaaned: Kaane mõõtmed on ilma raamita 151 × 151 mm, kuid koos raamiga 160 × 160 mm


Millised ruumid tuleb varustada põrandatrappidega?

Uue hoone ehitamisel ning uue hoone ehitamisele vastavate remondi- ja ümberehitustööde käigus on põrandatrapiga varustatavad ruumid:

 1. duširuum ja vannituba ning sauna pesuruum
 2. pesuruum
 3. küttesõlme ruum
 4. ventilatsiooniseadmete ruum
 5. üldkasutatav WC
 6. veekahjustuse võimalusega tehniline ruum (veekahjustuse võimalusega tehniline ruum võib olla näiteks ventilatsiooniseadmete ruum, küttesõlme ruum, sprinklerikeskus, basseiniseadmete ruum, külmutusseadmete ruum jne)
 7. autopesuplats
 8. eriruumid, mida puhastatakse veega uhtumise teel
  Muud nõuded:
  Mõned veevarustusettevõtted nõuavad, et peaveearvestiga ruum tuleb varustada põrandatrapiga.
  Pesumasin on soovitatav paigaldada põrandatrapiga ruumi. Pesumasina normaalsed hooldusmeetmed võivad põhjustada vee põrandale valgumist.

Mis materjalist on valmistatud põrandatrapi RST-kaaned?

RST-kaante materjal on AISI304 roostevaba teras. Kaaned ei ole valmistatud happekindlast terasest.


Mis on põhjus, et roostevabast terasest kaane all on roostepunktid?

Mingil põhjusel on kaane või raami vahele sattunud rauarikast mustust, mis on roostevabast terasest kaane külge kinni jäänud. Pinnaroostet on võimalik eemaldada roostevabast terasest pindade töötlemiseks ettenähtud toodetega, mis puhastavad ja kaitsevad pindu.


Mis on Vieser One vertikaalse põrandatrapi läbimõõt ja kõrgus

Põrandatrapi augu ettevalmistamise seisukohast on kõige tähtsamad mõõtmed põrandatrapi läbimõõt ja kõrgus. (Kõrguse abil on võimalik välja selgitada, kas põrandatrapp ja selle all olev konstruktsioon põrkavad teineteisega kokku, ning põrandakaevu läbimõõt mõjutab oluliselt ettevalmistatava ava suurust).
Põrandatrapi karkassiosa läbimõõt on 137 mm.
Põrandatrapi karkassiosa kõrgus on 145 mm.


Mis võib olla põhjus, kui antivaakumklapp ei tööta?

Kanalisatsioonivõrgus on tõenäoliselt ummistus, mistõttu osa õhust surutakse tagasi antivaakumklapi suunas. Sellises olukorras surutakse antivaakumklapi tihend endisest tugevamini antivaakumklapi vastu kinni. Ummistuse saab tuvastada allpool kirjeldatud viisil. 1. Võtke antivaakumklapp kanalisatsioonitoru otsast lahti ja asetage kanalisatsioonitoru peale paberileht. 2. Kasutage kanalisatsiooniühendusega seadet. Kui paberileht tõuseb toruotsalt üles, on kanalisatsioonivõrgus tõenäoliselt ummistus.


Mitu kuiva kaevu tohib ühendada põrandatrapiga ja kui suur on põrandatrapi ja kuiva kaevu vahekaugus?

Põrandatrapiga saab ühendada kuni kaks kuiva kaevu, mis võivad asuda põrandatrapist maksimaalselt kolme meetri kaugusel.


Mul on Vieseri põrandatrapp ja kaalun, kas peaksin ostma trapile Vieseri kaane.

Soovitame koos Vieseri põrandatrappidega kasutada Vieseri põrandatrapikaasi. Vieseri RST-kaane raamil on väike krae, mis kaitseb hüdroisolatsiooni ja tagab seeläbi ohutu ja nõuetele vastava paigalduse. RIL107-2022 Hoonete hüdro- ja niiskusisolatsiooni juhendis on alljärgnevad juhised: Ruudukujulise kaane raamiosa kinnitatakse kinnitusmördiga tsentraalselt põrandakaevu keskele nii, et põrandatrapi eemaldatava vesiluku osa saaks trapi puhastamiseks üles tõsta. Hüdroisolatsioon ei tohi jääda paljaks.


Sooviksin Vieser Line’i / Doti / Square’i toodet, kuid põrandatrapile oleks vaja külgliitmikke, kuidas seda teha?

Vieser Line’i / Doti / Square’i tooted sobivad kokku kõigi Vieser One’i trappidega. Vieser One’i trapivalik sisaldab ka külgliitmikuga trappe.


Võta meiega ühendust Võta meiega ühendust