Kompaktne kodu, mis mahutab ka suurt peret

Valmismajade tootja Jukkatalo maja Tuulia oli üks neist, mida esitleti tänavusel Tuusulas Rykmentinpuistos toimunud Soome elamumessil.

2020. aasta suvel sai Soome elamumess 50-aastaseks ning eriline juubelimess toimus Helsingi lähedal Tuusulas. Iga Rykmentinpuistos püstitatud maja oli vapustavam kui eelmine ning koos moodustasid nad 2020. aasta eluasememessi näituseala.

Üks silmapaistvatest majadest on Jukkatalo toodetud Tuulia. Maja projekteeriti ja ehitati kujuteldavale perele, mis koosneb kodus kunstnikuna töötavast emast, töö pärast palju reisivast isast ja nende väikelapsest.

Maja peamiseks eesmärgiks oli valgusküllase, elegantse ja ennekõike funktsionaalse kodu saavutamine. Kogu majas kasutatud neutraalsed ja loomulikud värvid jätkuvad ka ülakorruse duširuumis. Suured liivakarva keraamilised plaadid loovad duširuumis lõõgastava ja maalähedase õhkkonna.

Alumise korruse duširuumile valiti kaks Vieser Line’i renntrappi. Mõlemale dušile paigaldatud renntrapid annavad duširuumile kauni viimase lihvi. Duširuumist vee ohutuks ärajuhtimiseks oleks piisanud ka ühest renntrapist, kuna ühest Vieser Line’i trapist piisab kahe dušitoru tekitatud vee kõrvaldamiseks.

2020.aasta eluasememessil esitletud maju saad imetleda virtuaalselt. Tutvu Jukkatalo majaga Tuulia siin.

Projekti viited

As Oy Nokkalan Seaside

Vaata esitlust

As Oy Turun Pääskynpesä

Vaata esitlust

Hotel Riverton

Vaata esitlust