Disainile keskenduvad duširuumid

aasta suvel Tuusulas toimunud Soome elamumessil esitleti paljusid inspireerivaid duširuume. Pikkupolku Moderni nimelise maja duširuumides kasutati julgeid ja loomingulisi lahendusi.

Pikkupolku Moderni maja sisekujundusdetailides kasutati rohkelt värve ja puitu. Duširuumides kasutati renntrappe ning kaunis üldine sisekujundus on selle kodu läbiv teema.
Alumise korruse duširuumis on põrand ja seinad plaaditud lõbusa halli geomeetrilise mustriga, mis laieneb ka trapikatetele, peites enda all Vieser Line’i renntrappi. Süvistatud ja valgustusega šampooniriiul võtab tänu jätkuvale plaadimustrile selge seisukoha. See disain on võimalik tänu ühes suunas, konkreetsel juhul tagaseina poole kaldu olevale põrandale. Seetõttu saavad duširuumi põrandal olevad terved plaadid ja ühtlane muster jätkuda ka seintel.

Esmapilgul tundub, et ülakorruse duširuumis põrandatrappi justkui polekski. Mattmustade roostevabast terasest Vieser Line’i renntrappide abil on trapid pandud nutikalt ja sujuvalt põrandasse sulanduma. Duširuumi ja sauna vahel paiknevad trapid järgivad sauna klaasseina piiri. See võimaldas luua ülisuurte plaatide abil kauni põranda, sealjuures seati põrand „kraavitaoliselt“ kaldenurga alla, et vesi jookseks sauna ja duširuumi kohtumispaigas asuvasse äravoolu.

Fotol on kujutatud saunapinkide alt vaevu välja paistvaid musti renntrappe.

Maja duširuumilahendused seavad esiplaanile visuaalsed aspektid. Tehtud valikud võimaldasid vältida suurte keraamiliste plaatide lõikamist trapi ümbruses ning trapi enda nähtavaks elemendiks muutmist. See meetod on eriti tõhus, kui duširuumi disainis on teisi pilkupüüdvaid detaile või suuremaid elemente.
Peaosa mängib Pikkupolku Moderni heledast puidust valmistatud ja klaasseina taga olev kaunis saun, mis on kontrastiks duširuumi tagasihoidlikele toonidele. Alumisel korrusel on muidu tagasihoidlikus duširuumis lastud särada kelmikalt geomeetrilistel keraamilistel plaatidel ja valgustatud riiulil.
Virtuaaltuuri Pikkupolku Moderni majas saad teha siin.

Kuigi renntrapid asuvad tavaliselt seina ääres, on nende paigutamiseks palju võimalusi. Kõik paigaldusmeetodid on hüdroisolatsiooni poolest võrdväärselt kindlad ja ohutud. Kliendid saavad seega valida trapi asukoha täielikult oma eelistuste järgi. Duširuumis piisab ühest trapist, kuna Vieser Line’i lahendusega kokkusobiva Vieser One’i põrandatrapi äärmiselt tõhus voolukiirus saab hõlpsasti hakkama kahe dušipea tekitatud veekogusega.

Oled kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete projekteerija või paigaldaja? Vieser Line’i trappe on lihtne paigaldada ning lahendusega elamine on muretu ja funktsionaalne. Puhastusvälbad on pikad ja kui trapipuhastuse aeg kätte jõuab, siis enam lihtsam see toiming olla ei saakski. Vieser Line’i renntrapi paigaldust saab näha meie lühikesest animeeritud paigaldusvideost, mis võtab peamised