Kas valida vannitoa jaoks traditsiooniline Vieseri põrandatrapp või piklik põrandatrapp Vieser Line?

Põrandatrapi valimisel tuleb sanitaartehnika projektlahenduses otsustada, kas kasutada traditsioonilist Vieseri põrandatrappi põranda keskel või piklikku Vieser Line’i põrandatrappi, mille saab paigutada seina äärde. Vieser Line’i piklik põrandatrapp võimaldab kasutada populaarseid suuri põrandaplaate.

Traditsioonilise põrandatrapi puhul, mis asub põranda keskel, on põrand kaldega neljas suunas, samas kui pikliku põrandatrapi puhul on kalle ainult ühes suunas.

Vannitoas kasutatavate plaatide suurus määrab põrandatrapi tüübi valiku

• Ruumides, kus Vieseri põrandatrapp on paigutatud põranda keskele, tehakse põrandakalded ümber trapi. Selline paigaldusmeetod seab teatud piirid plaatide suurusele ja sellisel juhul on soovitatav kasutada 15 × 15 cm või väiksemaid plaate, et vältida plaatide lõikamist kallete tõttu. Kui põrandakalded tehakse trapi ümber, on soovitatav, et niiskes ruumis oleks põranda kalle vähemalt 1 : 100 ja duširuumis 1 : 50 umbes 500 mm raadiuses Vieseri põrandatrapist.

Põranda keskel paikneva traditsioonilise põrandatrapi jaoks tehakse põrandale kalded neljast suunast.

Meie traditsiooniliste trapikaante laiast valikust leiate inspireerivad kujundused eri suuruses vannitubade viimistlemiseks ja isikupärase stiili loomiseks –> Vt värvi- ja mudelivariante.

• Ruumides, kus kasutatakse suuri põrandaplaate, tehakse põrandale ühes suunas kalle 1 : 100 ja Vieser Line’i piklik põrandatrapp paigutatakse seina äärde. Kui pesuruumil on nii duširuumi kui ka majapidamisruumi funktsioonid, võib põranda paigaldada kaldega dušitsoonist ühes suunas kuni Vieser Line’i pikliku põrandatrapini, samas kui majapidamisruumi osa põrandast ei vaja kallet ning ülejäänud osa põrandast võib paigaldada isegi nullkaldega. Niiske ruumi majapidamistsoonile on soovitatav ette näha ka põrandatrapp.

Vieser Line’i piklike põrandatrappidega võib kasutada ka väiksemaid plaate ja toote saab paigaldada täiesti ohutult:
1) vastu seina
2) seina lähedale
3) põranda keskele (sel juhul tehakse kalded kahes suunas pikliku põrandatrapi poole)
Toode võib olla kliendi jaoks paigutatud puhtalt visuaalse atraktiivsuse alusel, sest kõik paigaldusmeetodid on veekindluse seisukohast võrdselt usaldusväärsed.

Ruumides, kus kasutatakse suuri põrandaplaate, tehakse põrandale kalle ühes suunas ja põrandatrapp paigutatakse seina äärde. Majapidamisruumi tsoonis ei ole alati asjakohane kallutada põrandat eespool nimetatud nurga all, vaid põranda võib teha isegi nullkaldega.

Vieser Line’i seeria plaaditavad trapikaaned on elegantne valik, kui soovite muuta põrandatrapi peaaegu nähtamatuks ja luua suure ühtse põrandapinna. –> Tutvuge Vieser Line’i piklike põrandatrappidega) Vieser Line’i piklik põrandatrapp sobib kokku kõigi Vieser One’i põrandatrappidega.

Lisateave ja juhised:
• Keskkonnaministeeriumi määrus hoonete niiskuskindluse kohta
• Keskkonnaministeeriumi juhend konstruktsioonide niiskuskindluse kohta
• Vieser Line’i pikliku põrandatrapi paigaldusjuhend, 1. etapp
• Vieser Line’i pikliku põrandatrapi paigaldusjuhend, 2. etapp
• Vieser One’i põrandatrapi paigaldusjuhend