Stiilist pakatav unelmatekodu 1950ndatest

Helsingis elav paar renoveeris põlvest põlve edasi antud 1950. aastatest pärit maja hubaseks ja mugavaks koduks, jäädes truuks maja ajastu stiilile.

Kodu, millest õhkab ajalugu

Mõned kodud jätavad tugeva mulje juba esimesest silmapilgust. See Helsingis Munkkiniemi linnaosas asuv imeline 1950. aastatest pärit maja on täis ainulaadseid originaaldetaile ja ehedat viiekümnendate tunnet. Juba maja välistrepp ja -uks näitavad välja selle ajalugu ning tekitavad lummust oma kompromissitu disaini ja kvaliteediga.
Algupärased põrandaliistud ja marmorist aknalauad on head näited omanike soovist kodu ajalugu säilitada.

Minevik ja olevik käsikäes

Maja on täis ajastule iseloomulikke kauneid detaile, nagu looklevad trepid ja sügavad aknad, mida üldiselt kohtab vaid vanemate majade puhul. Ka maja sisekujundus on hoolikalt läbi mõeldud ning jääb algsele stiilile truuks. Kodu omanikul on oma vanavanemate ajast palju lapsepõlvemälestusi ning renoveerimine mitte ainult ei toonud maja tõelist olemust taas esile, vaid aitas säilitada ka selle algset õhkkonda.
Praegu on maja koduks üsna suurele perele ning selle igapäevafunktsionaalsus, modernne ehitustehnoloogia ja peenemad lahendused toovad elamisse kergust ja naudingut.

Luksuslik spaa

Üks kodu aaretest on keldris asuv spaaruum. Paari eesmärk oli luua nii lõõgastav oaas kui ka avar ja funktsionaalne saunaosa, mis oleks ühendatud vaba aja veetmise ruumidega. Vannitoa laes domineerivad samad tumedad puitlauad, mida leidub kogu ülejäänud majas, ning neid peegeldab kaunilt Kebony puitlippidest valmistatud Vieser Doti äravoolutrapi kate. Ülejäänud osas kiirgab ruumist rahulikke heledaid liivatoone ning koos suure vanni ja lakke paigaldatud vihmaduššidega on avar vannituba ühtaegu nii intrigeerivalt luksuslik kui ka lõõgastavalt rahulik.

Visuaalne valik

Vieser Doti trapikatet ümbritsevad ülisuured põrandaplaadid on lõigatud segmentideks, mille tulemuseks on põrandaplaatide ilus ja sümmeetriline jaotus ning tõhus kaldenurk vee äravooluks. Ümar trapikate Dot mängib vannitoa sisekujunduses peaosa ning paistab heledate ülisuurte põrandaplaatidega ümbritsetult hästi silma.
Duširuumi tagaseinal on 1950ndatest inspireeritud huvitavad kitsad ja vertikaalsed seinaplaadid, mis loovad dušinurgale kauni raami. Vieser Doti katte all olev äravoolutrapp töötab tõhusalt ka siis, kui mõlemad dušid on korraga kasutuses, seega puidust trapikatte valiku võib teha puhtalt visuaalsetest põhjustest lähtudes, et täiendada vannitoa kompromissitut stiili.

Tipptasemel disain ilma funktsionaalsuses järeleandmisi tegemata

Suured puitkatted, nagu siin kujutatud Vieser Dot, valmistati Soomes ökoloogilisest ja mittetoksilisest puidust.
Vieser on viimastel aastatel pööranud üha enam tähelepanu vannitoapõranda lahendustesse Soome disaini kaasamisele. Kuigi meie disainivalikud on aeg-ajalt olnud väga julged ja peavoolust erinevad, ei ole me kunagi nõustunud tegema funktsionaalsuses järeleandmisi.
See teeb võimalikuks muljetavaldavad visuaalsed lahendused, mis ka tegelikult hästi töötavad. Nii saab lõpptulemus olla hingetuksvõtvalt kaunis.