Renntrapp päästab vannitoaunistuse

Vannitoa kapitaalremont. Koostöös blogiga „Muotoseikka“.

Unistus suurtest plaatidest

Kommunikatsioonispetsialist ja sisustusblogi „Muotoseikka“ autor Vilja elab elamuühingu eramajas, mis seisis silmitsi tuttava olukorraga: duširuumi renoveerimine. Kui elamuühingus toimub renoveerimine, võib sellel olla palju piiranguid, rääkimata elamuühingu ja selle elanike eriarvamustest.

Konkreetsel juhul oli unistuseks duširuum ja suured keraamilised plaadid, mis jätkuksid ühtlaselt mööda põrandaid ja seinu. See tekitas aga probleeme trapivalikul, kuna traditsioonilist väikest trapikatet pole lihtne suurte keraamiliste plaatidega visuaalselt liita ning pindade harmoonial on oht kannatada.

Probleem ja lahendus

Suurte plaatide puhul oli ainus võimalus renntrapp, kuid olukord polnud üldsegi niivõrd lihtne. Konkreetsel juhul ei saanud renntrapp asuda seina ääres ning keraamiline plaat polnud algselt planeeritud tarnija renntrapi kasutamiseks piisavalt paks. Lisaks oleks see nõudnud täiesti uut kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete plaani, mis oleks renoveerimise kulusid märkimisväärselt suurendanud.

Appi tulid hästi informeeritud töövõtja ja äärmiselt kogenud plaatijad. Nende mõte oli kasutada Vieseri renntrappi, lahendades seega mitu probleemi ühe hoobiga. Vieseri renntrappi saab paindlikult paigutada kõikjale duširuumi põrandale ning puudub vajadus eriliste äravoolusüsteemide järele, kuna Vieser Line sobitub kõigi Vieseri alustrapisüsteemidega. Seega ei jäänudki muud teha, kui unistuste vannitoa ehitamisega pihta hakata.

„Lahendus suurendas oluliselt funktsionaalsust, lisaks on Vieseri renntrapp tõeliselt ilus. Lõppude lõpuks, kui toode suudab ühtaegu tehnilisi probleeme lahendada ja ilus olla, on lõpptulemus vägagi edukas.“

Vilja, elanik ja „Muotoseikka“ blogi autor

Läbimõeldud planeerimine oli seda väärt

Uut kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete plaani polnud seega vaja ning kõik projektis osalejad olid süsteemi funktsionaalsuses veendunud. Samu suuri plaate sai laiendada ka saunani ning trappide vahele loodi ühtlaselt kaldus ala ehk niinimetatud kraavisüsteem.

Vieseri trappide paigaldamine algas trappide asukoha täpse mõõtmisega. Need traditsioonilised trapid valati duširuumis ja saunas täpselt nende õigetesse kohtadesse. Kogenud plaatija tegi seejärel kogu ruumi valutööd ja põrandakalded käsitsi. Põrandad seati seintest trappide suunas kalde alla. Kui hüdroisolatsioon oli lõpule viidud, võis plaatimine alata ning Vieser Line’i plaaditud trapikatted paigaldati koos ülejäänud põrandaplaatidega, et saavutada ühtlane ja harmooniline välimus. Lõpptulemus oli imeilus

Muretu trapp

Dušš ja saun on nüüdseks juba mõnda aega kasutusel olnud ning renntrapid on oma ülesandega imeliselt hästi toime tulnud. Vesi voolab põrandalt kiiresti laiadesse trappidesse ja duširuumist vesi välja ei pääse. Suurepärane voolukiirus tagab, et trapp ei vaja sagedast puhastamist. Ning kui trapipuhastuse aeg kätte jõuab, käib see lihtsalt ja ohutult.

Isegi kui õigete renoveerimislahenduste leidmine aega võtab, ei tasu oma vannitoaunistustest loobuda. Igapäevaluksus võib mõnikord veidi pikemalt kaalumist väärt olla. See renoveerimine tõestas, et Vieser on tõeliselt paindlik ja lihtne valik isegi keeruliste rakenduste jaoks.

Projekti viited

Eravaldus / Ridaelamu renoveerimine Helsingis

Vaata esitlust