Valgusküllane ja ruumikas nädalalõpukodu

Mikko Kuustoneni ja Hanna Brotheruse looduskaunis kohas järve ääres asuv nädalalõpukodu on kutsuv ja valgusküllane.

Mikko Kuustoneni ja Hanna Brotheruse nädalalõpukodu oli üks 2019. aasta sügisel telesaates „Design by Lauri” esitletud kodudest. Nädalalõpukodu asub Mäntyharjus, mis on Brotherusele nooruspõlvest tuttav piirkond. Paar leidis täiusliku maatüki järveäärse poolsaare tipust, kuhu nad lootsid ehitada elamiseks ja lõõgastumiseks loodud avatud planeeringuga maamaja. Projekti tulemuseks oli Lauri Ylöneni disainitud moodne ja õhuline nädalalõpukodu suure veranda ja eraldi saunahoonega.

Peahoone vannitoale sai valitud Dektonist plaadiga täidetud disaintrapilahendus Vieser Square, mis sobis täiuslikult kodu modernse ja ainulaadse stiiliga. Dektoni paagutatud osakestest valmistatud suure ruudukujulise disainkatteplaadi mõõtmed on 60 cm × 60 cm ning see ühes tükis katteplaat on mõeldud duši all käies peal seismiseks. Vieser Square’i trapikatteplaat on kindel ja stabiilne ning matt ja kergelt kare pind tundub jalge all meeldiv.

Vieser Square’i disainikattega ühtivat Dektoni plaati saab Soomes osta ettevõttelt Cosentino. Cosentino pakub Dektonit paljudes värvides ja mustrites. Eraldi asuva saunahoone jaoks valiti roostevabast terasest Vieser Line’i põrandatrapid, mis sobivad kokku duširuumi üldiselt tumedate värvide ja metallitoonidega. Selle lõõgastava ja kutsuva ruumi krooniks on saunahoone terrassi sisseehitatud mullivann ettevõttelt Drop.

Vieseri rollist telesaates „Design by Lauri“ saad lähemalt lugeda siit.

Üldfotod asukohast: Kuvagalleria Kotka

Fotod Vieseri põrandatrappidest: Lauri Laukkanen