Turvaliselt eelvalmistatud vannitoad Pääskyvuoris

YIT ehitab praegu Turu linnas Pääskyvuoris uut kortermaja, elamuühingut Asunto Oy Turun Pääskynpesä. YIT töötas uutes korterites kasutamiseks mõeldud eelvalmistatud ja paigaldusvalmis vannitoad välja koostöös ehitusmoodulite tehasega.

Põrandatrappideks valiti Vieseri Soome renntrapisüsteem, mis võimaldab kasutada ühesuunalisi põrandakaldeid vee äravooluks ning suuremaid põrandaplaate. Pääskynpesäs tulevad müüki nii perekorterid kui ka kompaktsed stuudiokorterid. Korterite vannitubadena kasutati YITi uusi eelvalmistatud ehitusmooduleid. 

„YIT alustas uue vannitoamooduli väljatöötamist, otsides uusi ja innovaatilisi lahendusi. Selle käigus leidsime konkreetse asukoha trapisüsteemi väljatöötamise tarvis oma partneriks Vieseri,“ selgitab YITi ehitussüsteemide planeerimise juht Aki Pirttijärvi. 

„Valik põhines Vieseri pühendumusel teenindusele ning heade omaduste ja mõistliku hinnaga tootele,“ jätkab Pirttijärvi.

Vieserin etu on palvelualttius ja tuotteiden hyvät ominaisuudet
Turu Pääskynpesäs on kasutatud valmis vannitoaelemente

Tehasetingimused tagavad ohutuse

Turun Pääskynpesä eelvalmistatud vannitoamoodulid toodeti tehases. Seal pannakse vannitoad täielikult osadest kokku, tehakse ilmastikukindlaks ning paigaldatakse seejärel ehitusobjektil raamidega üheaegselt. Seejärel saab valmis vannitoamooduli avada ning see sisaldab juba kõiki vajalikke komponente. 

„Selle rakendusmeetodi eeliseks on see, et valmismoodul pannakse täielikult kokku ohutus tehasekeskkonnas,“ rõhutab Pirttijärvi. 

„Selle rakendusmeetodi eeliseks on see, et valmismoodul pannakse täielikult kokku ohutus tehasekeskkonnas.“

Aki Pirttijärvi, YITi ehitussüsteemide planeerimise juht
Vieser Line on täiesti Soome toode

Disaini ja kodumaise päritolu tähtsus

Lõppude lõpuks taandus renntrapi valik esteetikale. Paljud kliendid eelistavad veidi suuremaid põrandaplaate ja nende üldist välimust.

„Loodetavasti paistab eelvalmistatud moodullahendus kliendile silma vaid oma kõrgema kvaliteedi poolest. Me loodame, et neile jäävad silma renntrapid ja imekaunid plaadid, mida see lahendus meil kasutada võimaldas,“ ütleb Pirttijärvi naeratades. 

„Meie kliendid hindavad disaini väga kõrgelt. Turun Pääskynpesä on tarbijatele müüdav toode, seega on välimusel suur roll. Tõsiasi, et Vieser on Soome ettevõte, on samuti suur müügiargument,“ ütleb Pirttijärvi.

Projekti viited

As Oy Turun Pääskynpesä

Vaata esitlust