Minimalism mereäärses kodus

Endine NHL-i jäähokimängija Ville Leino ja tema elukaaslane Eveliina Alanne ehitasid oma unistuste kodu Läänemerele vaatavale kaljusele rannikule.

Lõuna-Soomes Inkoo vallas asuv kodu koosneb viiest eraldi hoonest, mis sulanduvad kaljusesse rannikumaastikku. Lauri Ylöneni juhitud telesaade „Design by Lauri“ pakkus vaatajatele selle vapustava majaehitusprojekti sisevaadet. Paar soovis minimalistlikku üldkujundust ning kaunis ja harmoonilises lõpptulemuses on seda selgelt näha.

Eveliina, kes on ka ise sisekujundaja, äratas oma visiooni ellu – tumedad toonid, mida rõhutavad huvitavad värvielemendid, sobivad erakordselt hästi kokku põrandast laeni ulatuvate akende ja puhaste joontega. Kodu sisaldab julgeid ja elegantseid valikuid, sealhulgas pronksist köögitööpinda ja suuri klaasseinu magamistoas, kust avaneb vaade massiivsele terrassile ja merelahele.

Peamaja mõlema duširuumi jaoks valiti Vieser Line’i trapid, mille katteviimistluse saab valida oma soovide järgi. Nii põranda kui ka restide kattematerjalina kasutati helehalli mikrotsementi, mis loob rahuliku ja tagasihoidliku atmosfääri, mida intiimne valgustus veelgi täiendab.

Trapid paigaldati renntrappidele tüüpilisel viisil – otse vastu seina. Alternatiivina saab neid trappe paigaldada seinast eemale või põranda keskele. Vieser Line’i trappide peamine eelis on see, et klient saab nende paigaldusasukoha valida täielikult oma isiklike eelistuste põhjal, sest kõik variandid on paigalduse mõttes ühtviisi lihtsad ning hüdroisolatsiooni poolest turvalised ja usaldusväärsed.

Merekalda lähedal asuv eraldi saunahoone peegeldab Jaapani esteetikat nii materjali- kui ka disainivalikutes. Duširuumi krooniks on Vieser Kebony, trapi peal asuv 60 × 60 cm suurune ruudukujuline puidust disainvõre. See konkreetne rest, nimega Vieser Square Kebony, Bali Edition, on Lauri Ylöneni, disainifirma Aivani disaineri Saku Sysiö ning Vieseri koostöö tulemus.

Bali Editioni rest, mis on valmistatud kitsastest tumedast puidust liistudest, on loodud duširuumis Balist inspireeritud õhkkonna kehtestamiseks. Suur võre on pilkupüüdev ja toob ruumi Jaapani vannikultuuri mõjudega üldise disainipaleti. Vieseri teised teemad, näiteks Oriental, lähtuvad samuti nendest soojadest värvilahendustest ja materjalidest. Need teemad on mõeldud sütitama inspiratsiooni ja olema erinevate vannitoakujunduse stiilide lähtekohaks. Nad julgustavad astuma välja traditsioonilistest ja tuttavatest valikutest ning leidma veidi julgemaid ja originaalsemaid lahendusi, kus isikupära saab välja paista.
Kõik Leino ja Alanne mereäärse kodu trapid ja disainkatted on Vieseri tooted. 2019. aasta sügisel Soome kanalil TV5 eetris olnud telesaates kajastati ka Vieser One’i põrandatrappi, mida tutvustas Vieseri müügijuht Kai Setälä.

Vieser Square Kebony Bali Editioni katet ja ka eraldi müüdavat alust saab tellida internetist, näiteks aadressidelt LVI-verkkokauppa.fi ja styledesign.fi. Nendes veebipoodides on saadaval kõik Vieseri disainkatted. Suuremaid tellimusi saab esitada meie projektimüügiosakonna kaudu, võttes otse ühendust Vieseri müügimeeskonnaga.

Üldfotod asukohast: Kuvagalleria Kotka
Vannitoa fotod: Lauri Laukkanen