Karge ja vapustav hoone Kotka saarestikus

Duširuum, mis peegeldab enda omanike olemust. Sõbrad Tommi Korpela ja Kari Hietalahti tegid teoks oma unistuse ehitada üksikule saarele mere äärde kalastusmajake.

Seda näitlejatest sõprade ainulaadset nädalalõpukodu kajastati TV5 telesaates „Design by Lauri“. Kodu koosneb moodulitest, mis eelvalmistati tehases ning transporditi konteinerelementidena karmi saare merevaate juurde. Lauri Ylöneni kujundatud moodne kodu paikneb loomulikuna Rankki saare kaljumaastikul ja on sisustatud minimalistlikus Skandinaavia stiilis.

Keskkonnasõbralikkus ja austus looduse vastu – Korpela ja Hietalahti jaoks olulised väärtused – ilmnevad igas majas kasutatud valikus ja lahenduses. Nädalalõpukodu koosneb eraldi hoonetest, mida ühendab suur terrass.

Saun ja duširuumid on peahoonest eraldi, võimaldades parimat rahulikku saunaelamust. Suured aknad toovad looduse tuppa, tekitades tunde, justkui oleks saarestikumeri ja kivine maastik osa majast. Kaljukivide vöötmustrid jätkuvad duširuumis ja vannitoaplaatidel, sobides hästi monokroomsete suurte ja ühetaoliste põrandaplaatidega. Vee juhivad ruumist ära kaks peaaegu nähtamatut Vieser Line’i plaaditud põrandatrappi.

Selles kodus oli eesmärk valida selged ja rahulikud pinnamaterjalid, mis tooks esile ümbritseva loodusmaastiku. Rankki kalastusmajake on ideaalne koht kalapüügile keskendumiseks, maastiku nautimiseks või hea seltskonnaga koos aega veetmiseks, kuna Vieseri põrandatrapid nõuavad väga vähest hooldust ja harva puhastamist. Trapid on loodud isepuhastuvaks ning kui trapi puhastamise aeg kätte jõuabki, käib see imelihtsalt ja ei vaja eriteadmisi, -nippe ega tööriistu.

Vieser Line’i trapikatteid saab plaatida kliendi valitud põrandaplaatidega; samuti saab trapiresti raami täita märgruumides kasutamiseks sobiva materjaliga, näiteks mikrotsemendiga. Trapirest võib sujuvalt põrandaga sulanduda või siis erinevat värvi plaatide või kattematerjali tõttu hoopis esile tõusta. Vieser Line’i tootevalikusse kuuluvad ka mattmustaks värvitud roostevabast terasest disainrestid.
Kõiki reste on saadaval erinevas pikkuses. Kliendid saavad valida oma trapikatte puhtalt oma isiklike eelistuste põhjal, kuna kõik variandid on hüdroisolatsiooni ja funktsionaalsuse poolest võrdselt ohutud ning kõik ühilduvad Vieser One’i põrandatrapiga. Vieser One’i trapi parimad omadused tulevad ilmsiks lihtsal ja töökindlal paigaldamisel ning ka kasutamise käigus, kuna trapi suurepärane voolukiirus juhib vee ära kiiresti ja tõhusalt.

Fotod: Kuvagalleria Kotka

Projekti viited

Vabaajakodu Kotka saarestikus

Vaata esitlust